Efekt mokrej kostki brukowej – czym jest i jak można go uzyskać?

Kładąc kostkę brukową na swojej posesji znacząco podnosimy jej walory estetyczne. Równocześnie korzystamy w tym momencie z rozwiązania relatywnie taniego, którego przygotowanie nie będzie nas wiele kosztować. Oczywiście sporo zależy od tego, na jaką kostkę się zdecydujemy. Normalne jest, że w ofercie firm znajdują się modele znacznie droższe, jak też te relatywnie tanie. Zazwyczaj im niższa jakość materiałów z jakich wykonano kostkę, tym większa szansa na to, że zapłacimy za nią mniej.

Jednakże jej trwałość może pozostawiać sporo do życzenia, więc zastanówmy się dwa razy. Lepiej wybrać kostkę nieco droższą, ale taką, która będzie się znakomicie prezentować przez wiele lat po jej ułożeniu. Rozwiązania jakimi w tej materii dysponujemy są na tyle elastyczne, że z pewnością uda się coś dobrać. Pojawia się jeszcze kwestia tego, jak zapewnić kostce odpowiedni wygląd. Wiele osób bardzo ceni tak zwany efekt mokrej kostki.

Internet jest pełen pytań o to, jak sprawić, aby położona kostka brukowa zawsze wyglądała jak zmoczona wodą. Gdy spadnie deszcz, zmienia ona swój wygląd – kolory stają się głębsze i wyraźniejsze. Aktualnie efekt mokrej kostki możemy mieć korzystając z odpowiedniego preparatu. Niektóre z dostępnych w sprzedaży impregnatów do kostek brukowych dają nam równocześnie wrażenie wilgotnego bruku – przy okazji kostka jest lepiej przygotowana na czynniki pogodowe oraz wszelkie inne. Mamy również środki, które w żaden sposób nie zabezpieczają kostki, ale sprawiają, że efekt zmoczenia jest zauważalny.

Jego żywotność zależy od jakości użytego preparatu i tego jaką jego ilość wykorzystamy.