Imitacja kostki brukowej – z jakich materiałów warto skorzystać?

Nie trzeba szukać zbyt długo przykładów na to, że kostka brukowa jest rozwiązaniem popularnym i cenionym przez tysięczne rzesze ludzi. Poza tym kostka tego rodzaju czeka na nas również w parkach i po prostu na ulicach. Chodniki wykonane z dobrej jakości kostek są estetyczne, trwałe i nie musimy ich długo szukać. Nic nie przeszkadza w tym, aby bardzo ładną i funkcjonalną kostkę mieć również na prywatnej posesji.

Zarówno na terenie przydomowego ogrodu, jak też na podjeździe. Jakie są sposoby, aby ją pozyskać? Chyba najłatwiej będzie kupić kostkę od producenta, a następnie ją położyć. Niektórzy robią to samodzielnie, inni wolą skorzystać z usług profesjonalnej ekipy. Fachowcy potrafią sobie doskonale radzić z takimi zleceniami.

Czasami sami oferują materiały – kostkę możemy nabyć za ich pośrednictwem. Bywa że są oni „oficjalnymi” wykonawcami rekomendowanymi przez producentów kostek brukowych. Jednak możemy również zdecydować się na imitację klasycznego bruku. Jak się za to zabrać? Kwestia podstawowa to specjalne formy przeznaczone do samodzielnego przygotowania „kostki brukowej”.

Zwykle formy są wykonane z tworzywa sztucznego i mają kształty odpowiadające formom regularnie oferowanych kostek. Formy w odpowiedniej ilości należy ułożyć na przygotowanym, wyrównanym podłożu, a następnie wylać do nich masę. Zwykle korzysta się z betonu, który może być w zależności od preferencji zabarwiony za pomocą specjalnego pigmentu. Tak uzyskana imitacja kostki może w niczym nie ustępować brukowi kładzionemu przez fachowców.