Impregnacja i fugowanie płytek tarasowych

Tarasy są świetną sprawą, ale nie wszyscy mogą sobie na nie pozwolić. Jednak właściciele domów jednorodzinnych z ogrodami mają całkiem dużą swobodę w korzystaniu z nich – oczywiście taras najpierw trzeba wykonać. Są konkretne powody, aby to zrobić. Przede wszystkim mając taras zyskujemy efektowny i użyteczny łącznik pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem.

Na tarasie można wspaniale wypoczywać w ciepłe dni. Spożywać posiłki, grillować, imprezować lub po prostu relaksować się przy ładnej pogodzie. To jaki użytek zrobimy z tarasu zależy już wyłącznie od nas samych. Stosuje się różne rodzaje tarasowych nawierzchni.

Jedni preferują głównie deski – najczęściej korzysta się z drewna egzotycznego, wyróżniającego się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz bardzo ładną stroną wizualną. Nic jednak nie przeszkadza w stosowaniu płytek ceramicznych. Warto jednak, aby były one wykonane z odpowiednich materiałów – odpornych na ujemne temperatury oraz matowych. Tu chodzi o ograniczenie ryzyka poślizgnięcia, z którym czasami należy się liczyć zimą.

Płytki tarasowe, tak samo jak płytki ceramiczne kładzione w pomieszczeniach, należy także fugować. Wypełnienie szczelin pomiędzy poszczególnymi płytkami daje nam kilka rzeczy. Po pierwsze – całość wygląda znacznie ładniej. Po drugie – zmniejszamy ryzyko wyszczerbienia i uszkodzenia brzegów płytek.

Sama fuga naturalnie także musi być przystosowana do warunków pogodowych, odporna na mróz oraz wilgoć. Nie zawadzi także, by posadzkę pokryć warstwą dodatkowego impregnatu dedykowanego tarasom.