Jak pozbyć się chwastów i mchu z kostki brukowej? Skuteczne środki i rozwiązania

To normalne, że chcemy, aby kostka brukowa prezentowała się jak najlepiej. Jej okazałość świadczy o naszej posesji i chcemy zwykle, aby bruk był czysty i zadbany.

Wszelkie zanieczyszczenia można na bieżąco usuwać, zabrudzenia wnikające nieco głębiej zlikwidujemy za pomocą myjki parowej lub ciśnieniowej. Co jednak z chwastami i mchem, które wcześniej lub później niemal zawsze pojawiają się na kostce? Tu mamy do dyspozycji wiele rozwiązań i każde z nich jest na swój sposób skuteczne.

Podstawowy sposób radzenia sobie z zielonymi intruzami to usuwanie mechaniczne. Ma ono ten plus, że jest efektywne, ale niestety sprawdza się jedynie wtedy, gdy chwastów i porostów jest niewiele i występują w łatwych do wskazania skupiskach.

W przeciwnym razie trzeba będzie skorzystać z innych opcji. Bardzo dobrze z zachwaszczeniem oraz mchem radzi sobie ogień.

Za pomocą palników da się je usunąć bezpowrotnie, trzeba jednak uważać, aby nie uszkodzić bruku. A co jeśli to rozwiązanie nie wydaje nam się odpowiednie? Wysoką skutecznością cechują się rozmaite preparaty chemiczne, których w sprzedaży jest naprawdę sporo.

Ich plusem jest to, że dobrze radzą sobie z eliminowaniem chwastów oraz mchu, jednakże zwykle nie mają dobrego wpływu na środowisko. Poza tym obecne w nich chemikalia mogą uszkodzić nawierzchnię i wywołać niemile widziane odbarwienia.

Dlatego dobrym zamiennikiem dla sklepowej chemii jest roztwór octu z wodą w proporcji 2:1. Spryskanie taką mieszanką chwastów i porostów to tani i skuteczny sposób, aby się ich pozbyć.